Technologia

DOMY Z FABRYKI – NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Zalety technologii Hantverkarpoolen:

ściana-szkieletowa eko-dom ekologiczne-domy hantverkarpoolen
Technologia

Technologia szkieletu drewnianego

Technologia wymaga stosowania drewna w odpowiedniej klasie jakości. Szkielet wykonywany jest na bazie certyfikowanego suszonego drewna szwedzkiego o odpowiedniej wilgotności, dającego stabilność wymiarową przez cały okres żywotności budynku. Drewno jest strugane, co stanowi czynnik przeciwpożarowy, w odpowiedniej klasie wytrzymałości konstrukcyjnej C24. Odpowiednie drewno do konstrukcji budynku gwarantuje zachowanie wszystkich parametrów jakościowych w czasie użytkowania.

Czytaj więcej
Technologia

Technologia wiązarów dachowych

Technologia łączenia drewna na płytkę kolczastą na amerykańskiej licencji. Zapewnia dobrą stabilność i elastyczność dachu. Ponadto zapewnia równość połaci do krycia z uwagi na dokładność technologiczną podczas prefabrykacji.

Technologia wymaga stosowania drewna w odpowiedniej klasie jakości. Wymagania: drewno suszone w klasie wytrzymałości C24.

Czytaj więcej
Technologia

Co jest najważniejsze dla Twojego drewnianego domu?

  1. Przegrody dające wymagany współczynnik przenikania ciepła.
  2. Jakość materiałów:
    a. wysoka jakość drewna użytego do budowania konstrukcji;
    b. wysokiej klasy materiały izolacyjne, zapewniające odpowiednią przenikliwość ścian oraz nie powodujące mostków termicznych, między innymi dzięki niezmienności swojego położenia;
    c. materiały bezpieczne dla zdrowia.
  3. Zastosowanie odpowiednich warstw, aby nie dopuścić do punktu rosy wewnątrz ściany.
  4. Przegrody otwarte dyfuzyjnie – o co w tym chodzi? Dyfuzja to rozprzestrzenianie się cząsteczek, które nasila się pod wpływem różnic temperatur po obu stronach przegrody wytwarzając ciśnienie. To właśnie powoduje, że cząsteczki przenikające z wewnątrz do zewnątrz potrzebują swobodnej drogi (materiałów otwartych dyfuzyjnie) aby mgły szybko wydostać się na zewnątrz i tam wykroplić (punkt rosy) pod wpływem różnicy temperatur. Jeśli ten proces zostanie zaburzony i wykroplenie powstanie wewnątrz, ściana jest narażona na grzyby i pleśnie. Aby temu zapobiec, powinno się od wewnątrz stosować płyty z większym oporem dyfuzyjnym, aby blokowały przedostawanie się cząsteczek z pomieszczenia na zewnątrz poprzez przegrodę. Od strony zewnętrznej wygląda to inaczej, im bardziej na zewnątrz tym bardziej potrzebne są materiały o niskim oporze dyfuzyjnym.